Дитячий позаміський заклад відпочинку"Сокіл"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 85
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Правила безпечного відпочинку

На прогулянці.
26.04.2015, 09:54

Хоча ти і з батьками вирушаєш до лісу, але маєш

 бути уважним та обережним і не відходити від них далеко.

У лісі можеш зустріти, наприклад, незнайомих тварин. Тут слід пам'ятати, що вони для захисту мають зуби, кігті, роги, але рідко нападають на людину. Тому дай можливість дикому звіру сховатися.

Не зазирай у нори та дупла. Там може хтось жити. Якщо взимку з нори витягнути сплячого звірка, то він загине. Не чіпай маленьких тварин, їх і так може кожен образити. Не забирай додому їжака, тим більше маленького. Також не можна його відносити далеко від місця, де він живе.

Навесні в лісі багато кліщів, які можуть причепитися до тіла. Вони розповсюджують хвороби. Тому остерігайся їх.

На природі зустрічаються плазуни. Змії бувають отруйні і неотруйні. Якщо у плазуна жовті вушка, то це вуж і його нічого боятись. Від інших треба триматися подалі.

Пам'ятай, що миша та голуб розповсюджують хвороби. Не торкайся до них. Взагалі, якщо ти доторкнувся до дикої тварини, негайно треба вимити руки. У людей і тварин близько 150 спільних хвороб.

Якщо ви з батьками опинились біля зламаних дерев, не затримуйтеся. Вони спираються одне на одне і можуть впасти.

Влітку та на початку осені в лісі ми зустрічаємо гриби, які вживають в їжу люди і тварини. Є гриби їстівні і отруйні.

Їстівних грибів багато. Білий гриб має товсту білу ніжку та великий коричневий капелюх, жовтий всередині. Опеньки можна побачити на пеньках великими купками. Маслюк ззовні покритий маслянистою плівкою, а капелюх у нього коричневий.

З їстівних грибів ще зустрічаються: підосичники, підберезники, лисички та інші.

З отруйних грибів всім знайомий мухомор. У нього біла ніжка зі «спідничкою» та червоний капелюх з білими плямами.

Найбільш отруйними грибами вважається бліда поганка. Вона сірого кольору і теж ніжка зі «спідничкою».

Щоб уникнути отруєння грибами, ПАМ'ЯТАЙТЕ:

• Збирати можна тільки ті гриби, які ви добре знаєте!

• Нехай батьки переглянуть ті гриби, які ви зібрали!

• Ніколи не куштуй сирих грибів!

• Ніколи не збирай гриби біля дороги!

• Навіть їстівні гриби біля дороги — отруйні!

Важлива складова лісу — його рослинність. Серед її великої кількості зустрічається отруйна: вовчі ягоди, вороняче око (росте серед ожини). У плюща та конвалії найбільш отруйні плоди. Ще є такі отруйні рослини, як: блекота, болиголова, жовтець, дурман.

Багато зустрічається і лікарських рослин. Необхідно ПАМ'ЯТАТИ:

• Не зривайте квітів, де їх мало. Збирати лікарські рослини можна в невеликій кількості.

• Ходити в лісі та на лузі треба по стежках.

• Коли ви вирішили з батьками в спекотний день відпочити на річці, не треба забувати, що сонце буває не тільки теплим і лагідним, але і небезпечним.

• Завжди треба одягати головний убір. У спеку не можна довго гуляти, щоб уникнути опіків та сонячного удару. В обідню годину, коли сонце найпекучіше, посидь у затінку.

• У воді слід поводитися особливо обережно. Купатися можна тільки в спеціально відведених місцях і під наглядом батьків. Не пірнайте, якщо ви не знаєте, яким є дно озера або річки.

• Ніколи не виходь на край обриву. Ти можеш зірватися вниз.

• Взимку річка вкривається кригою. Ходити по ній небезпечно. А кататися на ковзанах можна тільки на спеціальних майданчиках — ковзанках.

• Навесні, коли крига темна, на неї ступати не слід. Вона дуже ламка.

• Пити воду можна лише з джерел та колодязів. Ніколи не пий її з річок та озер. Біля місця, де ви бачите мертвих тварин чи риб, взагалі не можна навіть мити руки.

• Після відпочинку на природі завжди за собою прибирай сміття: банки, скло, обгортки. Ніколи не розпалюйте навіть з батьками вогонь у лісі. На місці вогнища ще довго не буде рости трава.

• У лісі є і болота. Це дуже небезпечні місця, їх треба обходити. Трясовина на болоті може засмоктати. І вода там дуже брудна. Нею не можна користуватися. Звичайно, біля боліт водяться гадюки. Будь обережним!

• Якщо в час відпочинку застала злива з блискавками, ПАМ'ЯТАЙ, що не можна ховатися під високими деревами чи залишатися на відкритій галявині, бо блискавка може вдарити в саме найвище

місце. Тому це дуже небезпечно.

Ніколи не порушуй те, що створила природа.

Поважай та бережи її!

 

 

Найбільш травмонебезпечні у побуті для дітей речі

— відкритий вогонь (газова плита, сірники, запальнички). Діти, залишаючись дома без батьків, схильні «вивчати» горіння різних предметів і речовин: пластмас, лінолеуму, розчинників, фарб тощо. В результаті – опіки, отруєння продуктами горіння, пожежі;

— гострі предмети та скло, потрапивши до дитячих рук стають справжньою «холодною зброєю», пустощі з якою призводять до справжніх трагедій;

— комунікаційні мережі (водогін, газ, електромережі) теж несуть неабияку небезпеку для дітей. Варто нагадати, що у випадку пошкодження цих систем (навіть при обережному поводженні дитини вдома), дитина може розгубитися і не знати, як поводитися у цих обставинах. А стосовно електроприладів слід пам’ятати, що організм дитини має більш низький електричний опір, ніж організм дорослої людини, отже, і вплив електроструму на дитячий організм значно сильніший. Електрострум напругою 220В, який ледь відчутно «стукне» дорослого, може стати смертельно небезпечним для дитини;

— ліки та препарати побутової хімії, які дорослі зберігають у будь-яких зручних для них (та легко досяжних для дітей!) місцях, можуть привести до отруєнь з тяжкими наслідками і, навіть, до загибелі дитини.

 

Категорія: Правила безпечного відпочинку | Додав: DPZV
Переглядів: 450 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar