Дитячий позаміський заклад відпочинку"Сокіл"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 85
Статистика

Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Великдень
28.03.2016, 19:55

 

Світле Христове Воскресіння – так називається святкування Великодня у православних християн.

 

 

 

 

 

 

 

 

Це найбільш значиме свято в річному циклі кожного віруючого, і вже давно стало улюбленим.

Історія свята Пасхи:

Сам факт Воскресіння Ісуса Христа є основоположним принципом християнського віровчення. Доведеним історичним фактом є життя і хресна смерть Ісуса з Галилеї. Саме в єврейське свято Пасхи в п’ятницю («страсну п’ятницю»), він був засуджений на смерть і розп’ятий на Голгофі, а потім нашвидку похований в довколишній печері. Але коли через день люблячі його жінки («дружини-мироносиці» – як їх називають у Євангелії) прийшли надати його тілу необхідні почесті, вони не знайшли його. Печера була порожня, залишилися лише пелена, в яку було загорнуто тіло («плащаниця»). Воскресіння Христа було доведено численними явищами його в наступні 40 днів учням і простим людям

.

Ранні послідовники християнства відзначали страсну п’ятницю і Воскресіння щотижня. Згодом святкування Пасхи стало щорічним і прив’язаним до сонячно-місячним календарем.

Значення Пасхи:

Святкування Воскресіння Ісуса Христа має у християнстві особливий сенс перемоги і торжества над смертю . Смерть уже не є кінцем усього, а стає дверима в Царство Боже. Тому в дні святкування Великодня, а свято триває цілий тиждень («Світла седмиця»), в храмах відбуваються урочисті пасхальні богослужіння, що прославляють перемогу Христа над смертю. Завершується свято наступної неділі, назване Антипасха (або Червона гірка).

Життєстверджуючий і позитивний настрій Пасхи несуть навіть невід’ємні атрибути свята – ошатні паски, паски і фарбовані яйця, що прикрашають великодній стіл. Особливий містичний сенс мають фарбовані в червоний колір яйця, що символізують перехід з труни в вічне життя.

Для всіх православних християн велике захоплення на підтвердження чуда Воскресіння викликає сходження Благодатного Вогню в Єрусалимському Храмі Гробу Господнього у Велику Суботу.

Звичаї та традиції Великодня:

Перед Великоднем прийнято робити генеральне прибирання в будинку , мити вікна, вішати чисті фіранки. Приготування слід закінчити до Страсного П’ятниці. Випічку пасок і фарбування яєцьтакож намагаються закінчити до п’ятниці.

Великоднє Богослужіння починається у Велику Суботу о 23 годині, а опівночі звершується хресний хід , який переходить в пасхальну утреню і Літургію. Віруючі приносять з собою випічку і фарбовані яйця для освячення.

Люди, зустрічаючись, кажуть : «Христос Воскрес» – «Воістину Воскрес» і триразово цілуються. Прийнято дарувати близьким великодні яйця в ошатною упаковці з написом ХВ («Христос Воскрес»).

З цього дня закінчується піст, і віруючі після служби в церкві поспішають до святкового столу «розговітися». Великодній стіл накривають з обов’язковою присутністю пасок, різнобарвних яєць, сирної паски. Знято заборону на м’ясні та молочні страви, і господині намагаються порадувати домашніх смачними стравами.

Першим завжди з’їдається фарбоване яйце , причому як діти, так і дорослі « христосуються» крашанками – розбивають з торців шкаралупу один у одного.

Свято триває не один день, а весь наступний тиждень до неділі , яке отримало народну назву «Червона Гірка». У цей день прийнято грати весілля, влаштовувати сватання та інші урочистості, заборонені під час посту.

https://www.google.com.ua/search?q=великдень

http://porady.in.ua/pasha-scho-tse-za-svyato

Категорія: Мої файли | Додав: DPZV
Переглядів: 454 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar